Birding Estonia

Uku Paal & Margus Ots
2018 • ISBN 978-9949-460-28-1
136 pp. 150 × 205 mm

Eelkõige linnuvaatlejatele ja loodushuviga reisijatele suunatud “Birding Estonia” on esimene põhjalik Eesti parimaid linnualasid käsitlev raamat. See sisaldab üksikasjalikku teavet 106 Eesti parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate võimalike liikide ning külastusaegade kohta. 68 GPS koordinaatide ja detailsete juhistega varustatud illustratiivset kaarti ning autorite poolt välja pakutud reisimarsruudid hõlbustavad linnuvaatlusretke kavandamist nii algajal kui ka kogenud huvilisel.

Raamatust leiab nõuandeid ka rände, huvipakkuva piirkonna ning mitmete Põhja- ja Ida-Euroopa liikide (näiteks väike-konnakotka, laanepüü, rohunepi, händkaku, valgeselg-kirjurähni) vaatlemiseks. Raamatu lõpus on ajakohane Eesti linnuliikide nimistu koos täpsustustega leviku, arvukuse ja fenoloogia kohta.

Raamatus olevad asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud ja läbimõeldult koostatud juhendid põhinevad autorite pikaajalisel linnuvaatlemise, rõngastamise, väliornitoloogia ning loodusfotograafiaga tegelemisest ja retkede juhendamisest saadud kogemusel.

Autorid

Uku Paal on vabakutseline ornitoloog ja loodusgiid, Eesti linnuharulduste komisjoni pikaajaline liige. Margus Ots on ornitoloog, Eesti linnuharulduste komisjoni kauaaegne esimees ja alates 2018. aastast Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja. Autorid on ka Eesti ning välismaa linnuvaatlejaid koondava klubi Estbirding asutajaliikmed.

Raamatu on välja andnud kirjastus Eesti Loodusfoto ning toimetanud Mike Coleman.

Raamatu tellimine

Näidisleheküljed

Ingliskeelsele raamatut tutvustavale lehele