Linnuvaatleja on Eesti ja maailma linnu-uudiseid vahendav portaal, mis pakub ülevaateid lindudega seotud uuematest ning põnevamatest teadusuuringutest ja sündmustest. Kõik Linnuvaatleja kodulehel ilmuvad uudised on teaduspõhised ja põhinevad kontrollitud teabel. Linnuvaatleja lehel ilmunud uudiseid kajastavad ning vahendavad kõik Eesti suuremad meediaportaalid.

Linnuvaatleja leht on mõeldud nii neile, kellel linnu,- looduse- või teadushuvi alles tekkimas, kui ka kõikidele, kellel linnuvaatlemine ja ornitoloogia juba silma särama pannud.

Linnuvaatleja vastutav toimetaja on üle 30 aasta linde vaadelnud ornitoloog Margus Ots, kes on muuhulgas Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja, ühingu juures tegutseva linnuharulduste komisjoni esimees ja bongareid koondava klubi Estbirding üks asutajatest.

Linnuvaatleja teadusuudiseid toimetab Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloogia teadur Marko Mägi. Veebilehte teeb ja haldab ning määramisvõistlust korraldab Hannes Margusson. Linnuvaatleja kodulehel ilmuvat keeletoimetab Sigrid Ots. Teadmiste ja fotodega toetavad Linnuvaatlejat mitmed head sõbrad ning ühise eesmärgi nimel tegutsevad looduse, teaduse ja huviharidusega seotud inimesed.

Teave:
info/at/linnuvaatleja.ee