Teine voor

1. Kes laulab/häälitseb?

2.-5. Nimeta fotol olev lind?

1. Porr

Lemming Rootsmäe ja Heinrich Veromann iseloomustavad porri laulu raamatus „Eesti laululinnud“ järgmiselt:
„Porri laul sarnaneb sinitihase lauluga, sest algab nagu seegi kahe või kolme peenikese „tsii“-ga ja jätkub kiire alaneva sidistava „pärlireaga“, päris lõpus aga on peaaegu alati vilejas „tsüihh“. Kogu stroofi pikkuseks on 2-3 sekundit.“

2. Laanerähn

Laanerähni ehk kolmvarvas-rähni tunneb ära iseloomuliku musta-valgetriibulise pea, valge selja ja vöödilise kehakülje järgi. Fotol on musta pealaega emaslind, isaslinnu kiird on kollane.

3. Värbkakk

Värbkakku võib isegi keset päeva tegutsemas näha. Fotol on näha värbkakule iseloomulik pruunikas väikeste valgete tähnidega ülapool ning hõredate peenikeste triipudega alapool. Karvasjalg-kakul oleks alapoole triibud hajusamad ja suuremad ning õlal hakkaks silma hajus hele pikitriip.

4. Rooruik

Üksikud rooruigad jäävad Eestisse ka talvitama. Tihedast taimestikust leiab rooruiga harva üles, kuid juhuslikult vaatevälja sattudes tunneb ta iseloomuliku sulestiku mustri ja kehakuju järgi kergesti ära.

5. Hall-kärbsenäpp

Hall-kärbsenäpp on eriliste tunnusteta lind – hallikaspruun ülapool, määrdunudvalge alapool, lühikesed mustad jalad, tume nokk. Mitmeid vastajaid eksitas ilmselt fotol olev pesakast ning seetõttu pakuti vastuseks ka must-kärbsenäpi emaslindu. Viimasel hakkaks aga valge laik tiival kohe silma.