Suvise aialinnupäeviku uudiskiri 14.10.2020

14.10.2020

Pöialpoiss / Foto: Kauro Kuik

Suvine aialinnupäevik 2020 lõpetab

www.eoy.ee/aed

Suvi on meil tänavu kestnud üle ootuste kaua, kuid suvise aialinnupäeviku hooajale tuleb siiski joon alla tõmmata. Palun kõikidel aialinnuvaatlejatel leida eeloleva nädala jooksul veidike aega, et oma veebipäevikud veel korra üle vaadata ja korda seada.

Eriti oluline on üle vaadata pesitsusandmed, ega need ei ole poolikuks jäänud. Näiteks, kui lindudel olid pesas munad või pojad (selge viide kindlale pesitsemisele), aga päevikus on kirjas vaid tõenäoline pesitsemine (nt pesa ehitamine), siis oleks vaja seda pesitsust päevikus täiendada. Samuti tuleks üle vaadata need kindlad pesitsused, mis on kirja pandud VP märkega.

Annan veel mõned näpunäited, millele päeviku erinevatel lehtedel tähelepanu pöörata:

  • Üldinfo: kas vaatleja ja vaatluskoha väljad täidetud?
  • Kohatud linnuliigid: lehekülje lõppu kerides näeb 50 sagedasemat aialindu. Kas kõik suvel nähtud linnud on kirjas?
  • Kohatud loomaliigid, taimed ja putukad: lehe lõpus on spikker tavalisematest liikidest. Kui õiget kuupäeva enam ei mäleta, siis korrektne oleks see vaatlus kirja panemata jätta.

Alates 20. oktoobrist algab sisestatud vaatluste järkjärguline ülevaatamine. Kui andmete läbivaatamise käigus tekib küsimusi, siis võtan veel vaatlejatega ühendust. 2020. aasta täpsed numbrid ja tulemused selguvad paari kuu jooksul.

Soovitan kindlasti oma veebipäevik pdf-na alla laadida, sest uuel aastal tänavuse veebipäeviku link enam ei toimi. Pdf-na allalaadimise nupp asub veebipäevikus kaardi all.

Ilusat sügise jätku!

Meelis Uustal
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
Suvine aialinnupäevik: www.eoy.ee/aed