Algab linnumääramise võistlus

07.04.2017

Linnuvaatleja ja Estbirding kutsuvad osalema linnumääramise võistlusel.

Üheksavooruline linnumääramise võistlus toimub aprillist detsembrini, mille jooksul ilmub iga kalendrikuu alguses Linnuvaatleja veebilehel viis küsimust.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Algajate raskusastme küsimused on Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta, edasijõudnute raskusastme küsimused aga kogu Lääne-Palearktises kohatud liikide kohta (kõik liigid leiab Linnumäärajast). Määramisvõistlusel tuleb linde ära tunda nii fotodelt kui ka hääle järgi helisalvestistelt.

Kuna mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, jääb raskusastme valik iga osaleja enda otsustada. Algajate puhul ootame osalema pigem neid, kes tunnevad kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihane, valge-toonekurg, harakas). Edasijõudnute küsimused sobivad neile, kes tunnevad suuremat osa Eesti lindudest ja soovivad ennast proovile panna Lääne-Palearktises kohatud linnuliikide määramisel.

Täpsed reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse 1. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastused palume ära saata hiljemalt 30. aprilliks.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Teave: Hannes Margusson, margusson/at/gmail.com

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?