Algab Linnuvaatleja 2018. aasta määramisvõistlus

01.02.2018

Ootame osalema Linnuvaatleja määramisvõistlusel!

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Kuna mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, valib raskusastme osaleja ise. Algajate puhul ootame osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat); edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad enamust Eesti lindudest.

Vanusepiirangut võistlusel osalemiseks ei ole ning väga on osalema oodatud väiksemad lapsed ja noored. Algajate raskusastme küsimused on hõlpsalt vastatavad nii raamatute kui ka interneti abiga. Erinevalt eelmise aasta võistlusest on ka edasijõudnute raskusastme küsimused sel korral vaid Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlusel tuleb linde ära tunda nii fotodelt kui ka hääle järgi helisalvestistelt.

Täpsed reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse 1. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastused palume ära saata hiljemalt 28. veebruaril.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Photopoint auhinnaks välja pannud Pentaxi binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Auhindadega toetavad määramisvõistlust Photopoint / Nordic Digital, ajakiri Eesti Loodus, kirjastus Tänapäev, Estbirding, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja Eesti Loodusmuuseum.

Ootame aktiivset osavõttu!

Teave: Hannes Margusson, margusson/at/gmail.com

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?