Algab Linnuvaatleja 2019. aasta määramisvõistlus

01.02.2019

Juba kolmandat korda ootab Linnuvaatleja osalema määramisvõistlusel!

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab veebruaris ja kestab novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta ning vastuseid saab saata alates tänasest.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust arvestades. Algajate puhul ootame osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat); edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde.

Vanusepiirangut võistlusel osalemiseks ei ole ning väga on osalema oodatud väiksemad lapsed ja noored. Algajate raskusastme küsimused on hõlpsalt vastatavad nii raamatute kui ka interneti abiga. Sarnaselt eelmise aasta võistlusele on ka edasijõudnute raskusastme küsimused sel korral vaid Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlusel tuleb linde ära tunda nii fotodelt kui ka hääle järgi helisalvestistelt.

Täpsed reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse 1. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastused palume ära saata hiljemalt 28. veebruaril.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Photopoint auhinnaks välja pannud Pentaxi binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Auhindadega toetavad määramisvõistlust Photopoint / Nordic Digital, ajakiri Eesti Loodus, Estbirding, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja Eesti Loodusmuuseum.

Ootame aktiivset osavõttu!

Teave: Hannes Margusson, margusson/at/gmail.com

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?