Algab Linnuvaatleja 2020. aasta määramisvõistlus

01.02.2020

Juba neljandat aastat ootab Linnuvaatleja osalema määramisvõistlusel!

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab ka sel korral veebruaris ja kestab novembrini, mil iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame algajate puhul osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat); edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka töised kollektiivid – peaauhinnaks on uhke binokkel. Algajate raskusastme küsimused on hõlpsalt vastatavad nii raamatute kui ka interneti abiga. Sarnaselt eelmise aasta võistlusele on ka edasijõudnute raskusastme küsimused sel korral vaid Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Sel aastal me iga vooru järel edetabelit ei avalikusta, täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse neljanda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid saab saata alates tänasest kuni 29. veebruarini.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokli välja pannud Photopoint. Auhindu aga loositakse ka iga vooru osalejate vahel ning nendega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Estbirding, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Muhu Seikluspark.

Edu osalemisel!

Teave: linnuvaatleja.uudis/at/gmail.com

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?