Algab Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistlus

01.02.2021

Taas, juba viiendat aastat ootab Linnuvaatleja osalema määramisvõistlusel! Ka sel aastal tõotab võistlus pinevat konkurentsi kuni lõpuni, parimaid ootavad ka sel aastal uhked auhinnad.

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab ka sel korral veebruaris ja kestab novembrini, mil iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame algajate puhul osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat); edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka töised kollektiivid – peaauhinnaks on uhke binokkel. Algajate raskusastme küsimused on hõlpsalt vastatavad nii raamatute kui ka interneti abiga. Täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse viienda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid saab saata alates tänasest kuni 28. veebruarini.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Auhindu aga loosime ka igas voorus osalejate vahel. Loosiauhindade hulgast leiab linnuraamatuid (esimeses voorus läheb loosi Marko Mägi „Meie lapse linnuraamat“) ja kuldnoka aasta puhul ka kuldnoka pesakaste. Auhindadega toetavad lisaks ka ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.

Edu osalemisel!

Teave: linnuvaatleja.uudis/at/gmail.com

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?