Algas Linnuvaatleja 2022. aasta määramisvõistlus

01.02.2022

Taas, juba kuuendat aastat ootab Linnuvaatleja osalema määramisvõistlusel! Nii iga voorus osalenuid kui ka kogu võistluse parimaid ootavad ka sel aastal uhked auhinnad.

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab ka sel korral veebruaris ja kestab novembrini. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta, millele saab vastused teele saata sealsamas.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajate ja edasijõudnute. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame algajate puhul osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat). Edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde ning on edukalt linnuteadmised proovile pannud eelmiste aastate algajate raskusastmes.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka töised kollektiivid. Täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse kuuenda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid saab saata alates tänasest kuni 28. veebruarini.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.

Edu osalemisel!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?