Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kevade linnuhääled - salvestusi ootame 31. maini

30.05.2018

Veel kuni 31. maini ootame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kevade helivaatluste salvestusi. Tunnustavad auhinnad, mille loosime välja kõikide helivaatluste tegijate vahel, anname üle Loodusfestivali avapäeval 13. juunil Tartus.

Üleskutset 2018. aasta Eesti helipildi jäädvustamiseks vaata siit.

Kuldnokk / foto: Arne Ader (www.loodusemees.ee)

Et jäädvustada helis ka Eestimaa suve, kestab helipiltide jäädvustamine kuni septembri lõpuni. Kogu suve saab nii linnas, metsas kui ka koduõuel kuulda olevaid hääli salvestada nutirakenduse “Minu loodusheli” abil. Kõikidel “Minu loodusheli” kasutajatel tekib oma isiklik salvestuste varasalv, mida saab nii veebilehe kui ka nutiseadme kaudu ise järele kuulata ja teistelegi kuulamiseks pakkuda. Kõik helivaatlused salvestuvad Eesti eluslooduse andmeid koondavasse andmebaasi eElurikkus, kus need on järele kuulatavad ja võrreldavad ka mitmete aastate järel.

Eesti looduse 2018. aasta suvise helirikkuse kaardistamisele ootame osalema nii lapsi, noori kui ka täiskasvanuid, samuti peresid ja sõpruskondi. Hääli võib nutirakendusega “Minu loodusheli” julgelt salvestada ka siis, kui ei ole päris kindel laulu või häälitsuse omanikus – ornitoloogid aitavad pärast salvestuse saatmist määranguid lisada või täpsustada.

Suvise häälterikkuse salvestuste kogumine kingituse tegemiseks kestab kuni 30. septembrini 2018. Kõikide osalejate vahel loositakse välja viis Veljo Runneli salvestatud linnulaulude kogumikku (mp3-failidena) Eesti laululinnud ja Linnuvaatleja meeneid.

“Minu loodusheli” rakenduse saab Android seadmetele (alates versioonist 4.0) alla laadida siit ja iPhone´ile (alates iOS 7) siit. Juhendid “Minu loodusheli” kasutamiseks leiab siit.

Kingituse tegemisele saab kaasa lüüa ka EV100 kodulehel.

Eesti 100. sünnipäeva suve helipiltide salvestamise kampaania toimub Linnuvaatleja koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumiga.

Teave ja küsimused: Veljo Runnel, veljo.runnel/at/ut.ee

Rohkeid suviseid salvestusi!

Linnuvaatleja