Eestile 100. sünnipäevaks rahvusliblikas

03.11.2017

Suitsupääsuke valiti Eesti rahvuslinnuks juba 55 aastat tagasi, 1962. aastal Eesti looduseuurijate seltsi ornitoloogiasektsiooni (praeguse Eesti Ornitoloogiaühingu) koosolekul.

Nüüd kutsub Eesti Lepidopteroloogide Selts Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valima ka Eesti rahvusliblikat:

„Liblikatesse on alati enamasti hästi suhtutud. Liblikate hämmastav moone väikesest „ussikesest” läbi muumiana näiva nuku tiivuliseks ja kauniks liblikaks on teinud nendest taassünni ja surematuse sümboli. Paljud maailma rahvad seostavad oma loomise lugu just liblikatega. Liblikaid peeti hingeloomadeks, kelles elasid edasi kas inimeste või ka koduloomade hinged. Liblikaid on peetud ka endeloomadeks. On aeg ka Eesti rahval oma sümbolite hulka lisada üks tore liblikas.“

Rahvusliblika kandidaatidega, keda on kokku 9 liiki – sini-paelöölane, rohukedrik, leinaliblikas, raba-võiliblikas, mustlaik-apollo, pääsusaba, lapsuliblikas, harilik päevakoer, silmiksuru – saab tutvuda veebilehel rahvusliblikas.ee.

Oma hääle saab kuni 2017. aasta lõpuni anda siin.

Lisainfo: www.rahvusliblikas.ee

Eesti rahvusliblika kandidaatide hulgas on ka Eesti 2017. aasta liblikas sini-paelöölane / foto: Arne Ader (www.loodusemees.ee)