Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival kutsub elurikkust kaardistama

09.02.2024

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv Loodusloovusfestival ootab loodushuvilisi loodusvaatluste maratoni vaatlusalasid registreerima. Loodusvaatluste maraton toimub 8.–9. juunini, kui kirja pandud aladel püüavad osalejad 24 tunni jooksul kaardistada võimalikult palju eluslooduse liike. Tehtud vaatlused jõuavad eElurikkuse portaali, kus need on kõigile kättesaadavad.

„Ümbritseva looduse märkamine ja tundma õppimine on omamoodi ellujäämise kunst. Tänapäeval looduses toimuvaid suuri muutusi on teadlastel üksi tegutsedes keeruline tähele panna. Kutsume inimesi loodust vaatlema ja oma vaatlusi jagama,“ rääkis Loodusvaatluste maratoni eestvedaja ja Tartu ülikooli loodusmuuseumi harrastusteaduse ekspert Veljo Runnel.

Loodusvaatluste maraton on seitsmendat korda toimuv harrastusteaduse sündmus, mis toob kokku loodushuvilised ja -teadlased. Mitmetel avalikel vaatlusaladel saab osaleda ka loodushariduslikel retkedel, kus eksperdid aitavad tuvastada liike ja kirja panna vaatlusi. Kultuuripealinna aastal saab vaatlusmaratonidel osaleda ka teistes Läänemereäärsetes riikides.

Maratonialasid saab registreerida 5. maini eElurikkuse portaalis. Vaatlusalaks sobib näiteks kohalik park, osa matkarajast, enda koduaed või mõni muu looduslikult meeldiv koht.

Loodusvaatluste maraton on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist, mida korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega üle Eesti ja Euroopast. Loodusloovusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Lisainfo:

Veljo Runnel
Loodusvaatluste maratoni korraldaja
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
veljo.runnel@ut.ee
520 6108