Keda rasvatihase poeg sööb?

05.07.2017

Rasvatihase kaameraga pesas koorusid esimesed pojad 25. juunil. Pojad on tänaseks jõudsalt kasvanud, kuna mõlemad vanalinnud toidavad neid kogu valge aja usinalt. Keda aga vanalinnud poegadele toiduks toovad?

Vastab Tartu ülikooli linnuökoloogia teadur Marko Mägi:

„Tartu ülikooli linnuökoloogide uuringu põhjal toidavad nii leht- kui ka okasmetsades pesitsevad rasvatihased poegi valdavalt liblikaröövikutega, kes moodustavad üle 50% poegade dieedist. Lisaks toidavad rasvatihased poegi täiskasvanud liblikate, mardikate, kahetiivaliste, sipelgate ja ämblikega.

Röövikud on rasvatihase poegadele peamine toit / foto: Marko Mägi

Teise kurna ajal suureneb põhitoiduks olevate röövikute kõrval liblikate osakaal (eriti lehtmetsades), kuna just selleks ajaks on paljudest röövikutest arenenud liblikad. Nii rasvatihased kui ka teised tihaslased toituvad valdavalt puuvõrades leiduvast, seepärast ei leia poegadele toodava toidu hulgast vihmausse ja teisi ainult maapinnal elutsevaid selgrootuid.“

Rasvatihase pesakaamera otsepilti edastab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Looduskalendriga, ülekannet võimaldavad EENet ja Tele2, foorumit peab Looduskalender. Pesapakus oleva pesa uudiseid kajastab Linnuvaatleja.

Margus Ots
info/at/linnuvaatleja.ee