Kordusteade. Linnuvaatleja kutsub sügisretkele Kabli linnujaama

17.09.2017

Linnuvaatleja ootab linnu- ja loodushuvilisi laupäeval, 23. septembril toimuvale retkele Pärnumaale Kabli linnujaama. Linnuretke juhendavad Margus Ots, Marko Mägi ja Jaak Tammekänd.

Buss väljub Tartust Vanemuise alumisest parklast hommikul kell 7.00 ning jõuab tagasi Tartusse hiljemalt kell 18.00. Sõidukulude katteks kogume kohapeal sularaha 15.- eurot (kuni 14-aastastelt 10.- eurot). Söögi ja joogi palume endal kaasa võtta.

Linnuretkele saab registreerida kuni 19. septembrini telefonil +372 508 2244 (Margus Ots) või e-posti teel info@linnuvaatleja.ee. Palume registreerida ka Kablisse oma transpordiga tulijatel, et oskaksime linnujaama külastajate arvuga arvestada.

Praeguse prognoosi järgi lubab laupäevaks head ilma.

Kabli linnujaam / foto: Aivo Tamm

Kabli linnujaam loodi 1969. aastal eesmärgiga uurida ja seirata lindude rännet. Põhimeetoditeks on rändevoost Helgolandi tüüpi mõrdpüünise ja loorvõrkude abil püütud lindude märgistamine, nende füsioloogilise seisundi hindamine ning rände visuaalne jälgimine. Lisaks lindudele uuritakse viimastel aastatel Kablis ka nahkhiirte, kiilide ning päevaliblikate rändeliikumisi.

08.09.2017 Linnuvaatleja kutsub sügisretkele Kabli linnujaama

Margus Ots
info/at/linnuvaatleja.ee