Kuldnokk otsib pesapaika!

17.03.2023

Selle nädala soojade ilmadega on Eestisse hakanud saabuma meil pesitsevad kuldnokad. Loetud päevade jooksul kogub kevadine kuldnokalaul järjest enam hoogu – pesitsuskoha välja valinud isaslind peibutab oma pesavalikut hindama paarilist.

Kuldnokk on Eestis üks tuntumaid pesakastis pesitsevaid linde, mistõttu kohtab inimeste paigaldatud kuldnoka pesapaiku igal pool. Kui ka Sinu aias on kuldnoka pesakast, on märts viimane aeg pesakast eelmise aasta pesast ning talve jooksul sinna kogunenud hiirte või värbkaku sahvrisisust puhastada. Kui pesakast on talvega kannatada saanud, tuleb see kas parandada või uue vastu vahetada.

Linnuvaatlejalt saab osta linnusõbralikke ja vastupidavaid pesakaste nii kuldnokale kui ka rasvatihasele, must-kärbsenäpile ja piiritajale. Pesakastide ja pesakastide valmistamise komplektide tüüpide, mõõtude ning hindade kohta saad uurida Linnuvaatleja kodulehelt (linnuvaatleja.ee/pesakastid). Ostusoovi korral kirjuta julgesti pesakastid@linnuvaatleja.ee.

Kui soovid, et Sinu aed oleks linnu- ja elurikas ning ootad kuldnokkade, tihaste, varblaste, kärbsenäppide, piiritajate või isegi väänkaela toimetamistest osa saamist, pane oma aeda üles mõni Linnuvaatleja pesakast. Kui aga soovid pesakasti üles panemisest rohkemgi rõõmu, siis Linnuvaatleja pesakastide valmistamise komplekti saad kokku klopsida koos laste, pere või sõpradega.

Margus Ots

Kuldnokapaar pesakasti üle vaatamas. Katusel on helesinise nokatüvikuga isaslind, pesakasti aval on emaslind. / foto: Kadi Külm.