Lindudele turvaliste pesapaikade tagamisest sai alguse Eesti looduskaitse

14.08.2020

Täna, 110 aastat tagasi, 14. augustil 1910 rentis Riia Loodusuurijate Ühing Vilsandi saare majakavahi Artur Toomi eestvedamisel Saaremaa Kihelkonna pastoraadile kuuluvad Vaika linnusaared, et tagada sealsetele lindudele turvalised pesitsusvõimalused ja takistada munade korjamist. Sellega loodi Baltimaade esimene kaitseala ja pandi alus Eesti tänapäevase looduskaitse algusele.

Elurikkuse püsimine Eestis nõuab märkamist, teadvustamist ja hoidmist igas maastikus – nii aedades, puisniitudel kui ka kaitsealadel. Samuti nõuab tarkade otsuste tegemine teadmisi, mistõttu on käimasolevasse looduskaitse-aastasse kavandatud mitmeid elurikkuse tundmaõppimise üritusi: koolitusi, talgusid, linnulauluhommikuid, matkasid, võistlusi, seminare ja palju muud. Eesmärk on aga ikka üks – tuua inimesi loodusele lähemale, aidata mõista ja lahti seletada ümbritsevat ning vältida võõrandumist loodusest.

Eesti looduskaitse 110 aasta üritusi saab näha Keskkonnaameti kodulehel siin, sünnipäeva-aastale pühendatud Keskkonnaministeeriumi koduleht asub siin.

Hoia, mida armastad!

Linnuvaatleja