LinnaLinnuLaupäevak ootab linnusõpru pesakaste meisterdama

27.03.2024

Tartu loodusmaja ootab linnuhuvilisi laupäeval, 30.märtsil kell 11:00–14:00 LinnaLinnuLaupäevakule!

LiLiLa on Tartu loodusmajas juba traditsiooniks kujunenud kevadine lindude teemapäev. LiLiLale on alati olnud oodatud nii loodusmaja huvikooli lapsed koos vanematega kui ka kõik teised pered ja eri vanuses linnuhuvilised. Tähistame saabuvat pesitsusaega, ehitades koos lindude pesakaste ning uurime ja õpime erinevate lindude kohta.

Tegevusi leiab nii majas sees kui ka kevadises pargis:

  • Kuldnokkadele ja tihastele pesakastide juhendatud meisterdamine
  • Pesakastide ülespaneku, hooldamise ja puhastamise näpunäited
  • Erinevate Eesti lindude pesakastide ja tehispesade näitus
  • Linnulaulu kuulamise tuur loodusmaja pargis kell 12:00
  • Avatud on ka talveaed ja loomatuba

Lindudele pesakastide ehitamine võib tunduda esmapilgul lihtsa ülesandena, ent sobiv pesakast ehitatakse ikka konkreetsete linnuliikide mõõtmeid ja pesitsusvajadusi arvestades, muidu võib pesakast saada linnuperele isegi saatuslikuks. Sellepärast on seda esmakordselt tehes kasulik saada näpunäiteid kogenenud kastimeistritelt ja linnutundjatelt. Samamoodi tuleks teada, kuidas hiljem pesakaste igakevadiselt hooldada ja puhastada. LinnaLinnuLaupäevak pakub head võimalust pesakasti ehitamise käigus samaaegselt nende lindude kohta õppida ja erinevaid linnaruumis levinud linnuliike ka pargis ise silmata või kuulda.

Osalemine on tasuta!

Pesakastide ehitamise tarkusi jagab ornitoloog Margus Ots portaalist Linnuvaatleja.ee ja linnuteemalisi teabematerjale jagab Eesti Ornitoloogiaühing. Sündmust toetab Tartu linn.

Lisainfo:
Aire Orula
aire.orula@tartuloodusmaja.ee
509 3784