Linnuralli Estonian Open 2018 toimub 18. augustil Võrumaal

06.07.2018

Estbirding ja Viron Lintuseura kutsuvad kõiki vanu ning uusi võistkondi linnurallile Estonian Open 2018. Linnuralli toimub 18. augustil Võrumaal. Kutse ja täpsema info leiab Estbirdingu kodulehelt.

Linnuralli Estonian Open on pikima ajalooga ja kõige populaarsem linnuvaatlemise võistlus Eestis. Ralli algatajaks oli 1995. aastal Viron Lintuseura. Kõigi seni toimunud rallide tulemused leiab siit.

Linnuralli reeglid Estbirdingu kodulehel:

1. Võistkonna suurus 2-6 inimest.
2. Ralli aeg on 03:00-17:00.
3. Üle 50% võistkonna liikmetest peab liigi registreerima (kahest kaks, kolmest kaks, neljast kolm, viiest kolm ja kuuest neli) – tuleb näha/kuulda sama isendit!
4. Punkti saab kirja üldjuhul vaid määratud liigi eest. Juhul, kui mõnest liigipaarist (- rühmast) kohati vaid isendeid, kes jäid liigini määramata, siis saab punkti ka liigipaari (- rühma) eest. Näiteks saab punkti määramata käbilinnnu eest, kui kuuse- ja männi-käbilindu ei kohatud (ei suudetud määrata) või punkti saab kajaka eest, kui antud isend oli ainuke kogu ralli jooksul kohatud kajakas ja liik jäi määramata.
5. Ralli meeskond peab kogu ralli ajal olema koos, üksteisest inimhääle kaugusel.
6. Peibutusvahendeid ja võrke kasutada ei tohi. Isetehtud häälitsused (vilistamine jne) on lubatud.
7. Paadid pole lubatud. Ühel meeskonnal võib olla korraga vaid üks liiklusvahend.
8. Ralli meeskond võib kogu ralli jooksul läbida mootorsõidukiga kuni 150 km. Jala ja jalgrattaga liikumisel ei ole piiranguid.
9. Liikuda võib vaid kõigile avatud piirkondades, st suletud aladele ja liikumiseks luba vajavatele aladele ei tohi minna (ka siis, kui mõnel võistkonnal juhtumisi luba olemas on).
10. Lindude peletamine, lootuses, et järgnev meeskond siis liiki ei leia, on keelatud.
11. Eeltöö rallipiirkonnas on keelatud nädal enne rallit. Antud reegel ei kehti piirkonnas elavatele võistlejatele ja piirkonnas lindude seiret tööna tegevate inimeste puhul.
12. Linnuharulduste komisjoni (HK) poolt käsitletavate liikide vaatlused tuleb HK-le kinnitamiseks esitada hiljemalt 7 kalendripäeva jooksul pärast rallit. Kui vaatlust ei esitata, siis võetakse need liigid tulemusest automaatselt maha.