Populaarseim linnuvaatlemise võistlus Eestis toimus sel aastal Harjumaal

16.08.2021

Juba kahekümne kuuendat korda toimunud populaarseimal Eesti linnuvaatlusvõistlusel Estonian Open osales sel aastal 14 võistkonda nii Eestist, Soomest kui ka Lätist. Laupäeval, 14. augustil toimunud linnuralli võistlusala oli sel korral Harju maakond ning kokku vaatlesid 56 linnuvaatlejat 194 linnuliiki.

Linnuralli võitis 149 vaadeldud liigiga võistkond „RC & Co”, teisele kohale tuli 148 liigiga võistkond „Kivitäksist on kirjutatud murettekitavalt vähe laule” ning kolmanda ja neljanda koha saavutasid 132 liigiga võistkonnad „Läänemaa Linnuklubi” ja „Lahemaa”.

Täpsemalt loe linnuklubi Estbirding kodulehelt.

Linnuralli Estonian Open 2021 võitis võistkond RC & Co koosseisus Uku Paal, Mariliis Paal, Margus Ots, Peeter Raudsepp ja Mihkel Metslaid. / foto: Liis Vikerpuur

Linnuralli Estonian Open ellu kutsujaks oli 1995. aastal Soome linnuvaatlejate klubi Viron Lintuseura, viimastel aastatel on linnuralli toimunud linnuklubi Estbirding korraldamisel. Järgmine linnuralli Estonian Open, kuhu korraldajad ootavad osalema kõiki linnuhuvilisi, toimub 13.08.2022 ja ralli alaks on Otepää looduspark.

Linnuvaatleja