Linnuvaatleja 2018. aasta määramisvõistluse tulemused on selgunud

01.12.2018

Teistkordselt toimunud Linnuvaatleja määramisvõistlus on lõpule jõudnud ning on hea meel tõdeda, et Eestis on palju häid linnutundjaid. Sel korral oli veebruarist novembrini kestnud määramisvõistlusel sadakond osalejat rohkem – kui eelmisel määramisvõistlusel lõi kaasa 146 osalejat, siis sel aastal pani oma teadmised proovile 229 nutikat linnuhuvilist. Suur aitäh kõikidele osalejatele!

Viimases, 10. voorus oli osalejaid kokku 94, sealhulgas algajaid 70 ja edasijõudnuid 24. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 15 ja edasijõudnutest 7 osalejat.

Viimase vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Viimases voorus osalenute vahel loosisime välja Tartu ülikooli loodusmuuseumi perepileti, mille võitis Eleri Inno, ning Eesti Loodusmuuseumi perepääsme, mille võitis Liisi Peets.

Linnuvaatleja 2018. aasta määramisvõistluse algajate raskusastme tulemuste tabel
Linnuvaatleja 2018. aasta määramisvõistluse edasijõudnute raskusastme tulemuste tabel

Kokku osales määramisvõistluse voorudes 229 linnuhuvilist, sealhulgas 181 algajat ja 48 edasijõudnut. Kokkuvõttes jagasid algajate hulgas esikohta Moonika Bukotkin, Andres Tamm ja Heivi Varus 50 punktiga. Edasijõudnutest võitis esikoha Merike Hiibus 48 punktiga, teise koha Jüri Kõiv 46 punktiga ja kolmandat kohta jagasid Toomas Mastik ja Kadri Niinsalu 45 punktiga. Peaauhinnaks pani Photopoint välja binoklid, mille võitsid Merike Hiibus ning algajate hulgas loosimise tulemusel Andres Tamm. Parimaid toetab ajakiri Eesti Loodus poolaastatellimustega ning kirjastus Tänapäev raamatutega Linnulaul ja Loomahääled.

Palju õnne võitjatele! Aitäh määramisvõistluse toetajatele ning piltide autoritele!
Suur aitäh Hannes Margussonile määramisvõistluse korraldamise eest!

Linnuvaatleja 2019. aasta määramisvõistlus algab veebruaris.

Linnuvaatleja