Linnuvaatleja 2020. aasta määramisvõistluse tulemused on selgunud

01.12.2020

Täna selgusid 2020. aasta Eesti teravaima silmaga linnutundjad – neljandat korda toimunud Linnuvaatleja määramisvõistlus on lõpule jõudnud. Hea meel on tõdeda, et sel aastal oli osalejaid taas eelmistest kordadest rohkem – kui 2017. aastal lõi määramisvõistlusel kaasa 146, 2018. aastal 229 ja 2019. aastal 240 osalejat, siis sel aastal pani oma teadmised proovile 268 linnuhuvilist. Suur aitäh kõikidele osalejatele!

Kõigepealt aga viimasest voorust. Viimases, 10. voorus oli osalejaid kokku 115, sealhulgas algajaid 99 ja edasijõudnuid 16. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 51 ja edasijõudnutest 2 osalejat. Viimase vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Viimase vooru osalejate vahel välja loositud Eesti Loodusmuuseumi perepääsme võitis Jüri Kõiv ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Jaana Ahlberg.

2020. aasta määramisvõistluse kõikides voorudes osales kokku 268 linnuhuvilist, kellest 226 algajate ja 42 edasijõudnute raskusastmes. Algajate raskusastmes jagasid maksimaalse 50 punktiga esikohta Kaidi Erik, Katrin Hermaste, Kaili Orav ja Andres Tamm. Edasijõudnutest võitis esikoha Camilo Carneiro 48 punktiga, teise koha Merike Hiibus 46 punktiga ja kolmanda koha Laine Laidvee 42 punktiga. Peaauhinna – Photopointi kingitud binoklid – võitsid Camilo Carneiro ning algajate hulgas loosimise tulemusel Katrin Hermaste. 2020. aasta parimaid toetab ka ajakiri Eesti Loodus poolaastatellimusega.

Palju õnne võitjatele! Aitäh määramisvõistluse toetajatele ning piltide autoritele! Ning soe tänu Hannes Margussonile määramisvõistluse korraldamise eest!

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistlus algab veebruaris. Seniks käige looduses, teritage kõrva ja silma, lugege linnuteaduse alast kirjandust ning jääge terveks.

Määramisvõistluse 1. vooru algajate raskusastme üks küsimustest. Pildil on roherähn, kes on sel sajandil Eestis üliharuldaseks muutunud. Hea õnne korral võib teda kohata veel üksnes Saaremaal. / foto: Uku Paal

Linnuvaatleja