Linnuvaatleja kutsub salvestama Eesti 100. sünnipäeva kevade linnuhääli

12.04.2018

Käes on häälterohke kevadine aeg Eesti looduses. Et jäädvustada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kevade helipilti, kutsub Linnuvaatleja koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumiga linnuhääli salvestama.

Nii linnas, metsas kui ka kodu- või kooliõuel kuulda olevaid hääli saab salvestada nutirakenduse “Minu loodusheli” abil. Kõikidel “Minu loodusheli” kasutajatel tekib oma isiklik salvestuste varasalv, mida saab nii veebilehe kui ka nutiseadme kaudu ise järele kuulata ja teistelegi kuulamiseks pakkuda. Kõik helivaatlused salvestuvad Eesti eluslooduse andmeid koondavasse andmebaasi eElurikkus, kus need on järele kuulatavad ja võrreldavad ka mitmete aastate järel.

Kuldnokk / foto: Arne Ader (www.loodusemees.ee)

Eesti looduse 2018. aasta kevadise helirikkuse kaardistamisele ootame osalema nii lapsi, noori kui ka täiskasvanuid, samuti klasse ja koole. Hääli võib “Minu loodusheli” julgelt salvestada ka siis, kui ei ole päris kindel laulu või häälitsuse omanikus – ornitoloogid aitavad pärast salvestuse saatmist määranguid lisada või täpsustada.

Häälte kogumine kingituse tegemiseks kestab kuni 31. maini 2018. Osalejad, kes koguvad enim helivaatlusi, saavad endale Veljo Runneli salvestatud linnulaulude kogumiku (mp3-failidena) Eesti laululinnud ja Linnuvaatleja meeneid.

“Minu loodusheli” rakenduse saab Android seadmetele (alates versioonist 4.0) alla laadida siit ja iPhone´ile (alates iOS 7) siit. Juhendid “Minu loodusheli” kasutamiseks leiab siit.

Kingituse tegemisele saab kaasa lüüa ka EV100 kodulehel.

Teave ja küsimused: Veljo Runnel, veljo.runnel/at/ut.ee

Rohkeid salvestusi!

Linnuvaatleja