Linnuvaatleja määramisvõistlus 2021 - 6. vooru tulemused

01.08.2021

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 6. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta kuuendas voorus kokku 160, kellest algajate küsimustele vastasid 135 ja edasijõudnute omadele 25. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 36 ja edasijõudnutest 3 osalejat. Edasijõudnutest juhib kuue vooru järel Merike Hiibus 29 punktiga, teisel kohal on Katrin Hermaste 27 ja kolmandal kohal Õnneke Hermaste ning Laine Laidvee 26 punktiga. Algajatest jagavad maksimaalse 30 punktiga esikohta Ieva Ait, Mai Ivask, Ally-Triin Pello, Ingrid Suharov ja Andres Tamm.

Kuuenda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud Tartu ülikooli loodusmuuseumi perepileti võitis Rita Alliksoo, Eesti Loodusmuuseumi pääsme Olga Košeleva ja kärbsenäpi pesakasti komplekti Anni Miller.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 7. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 31. augustiks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja.uudis/at/gmail.com

Määramisvõistluse 7. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2021. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Photopoint auhinnaks välja pannud binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Auhindadega toetavad määramisvõistlust Photopoint / Nordic Digital, ajakiri Eesti Loodus, Estbirding, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Muhu seikluspark.