Linnuvaatleja määramisvõistlus 2021 - 8. vooru tulemused

01.10.2021

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 8. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli kaheksandas voorus kokku 164, kellest algajate küsimustele vastasid 136 ja edasijõudnute omadele 28. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 72 ja edasijõudnutest 3 osalejat. Edasijõudnutest juhib kaheksa vooru järel Merike Hiibus 37 punktiga, teisel kohal on Anni Miller 35 punktiga ja kolmandal kohal Õnneke Hermaste ning Laine Laidvee 34 punktiga. Algajatest jagavad maksimaalse 40 punktiga esikohta Ieva Ait, Ingrid Suharov ja Andres Tamm.

Kaheksanda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud Tartu ülikooli loodusmuuseumi perepileti võitis Karola Raudberg, Eesti Loodusmuuseumi pääsme Eila Kibur ja kärbsenäpi pesakasti komplekti Aivar Määr.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 9. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 31. oktoobriks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja.uudis/at/gmail.com

Määramisvõistluse 9. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2021. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Photopoint auhinnaks välja pannud binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Auhindadega toetavad määramisvõistlust Photopoint / Nordic Digital, ajakiri Eesti Loodus, Estbirding, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Muhu seikluspark.