Linnuvaatleja määramisvõistlus 2023 - 1. vooru tulemused

01.03.2023

Linnuvaatleja 2023. aasta määramisvõistluse 1. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta esimeses voorus kokku 179 kellest algajate küsimustele vastasid 137 ja edasijõudnute omadele 42. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 66 ja edasijõudnutest 12 osalejat.

Esimese vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud raamatu “Eesti linnuvaatleja teejuht” võitis Aet Valge, rasvatihase pesakasti komplekti Laine Laidvee, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Elvine Sünter ja Eesti Loodusmuuseumi pääsme Marika Mae.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 2. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 31. märtsiks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Määramisvõitsluse 2. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2023. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.