Linnuvaatleja määramisvõistlus 2023 - 2. vooru tulemused

01.04.2023

Linnuvaatleja 2023. aasta määramisvõistluse 2. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta teises voorus kokku 174 kellest algajate küsimustele vastasid 133 ja edasijõudnute omadele 41. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 82 ja edasijõudnutest 21 osalejat.

Teise vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud raamatu “Eesti linnuvaatleja teejuht” võitis Armin Kõomägi, rasvatihase pesakasti komplekti Aime Keis, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Adeele Traagel ja Eesti Loodusmuuseumi pääsme Vivika Palu.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 3. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 30. aprilliks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Määramisvõitsluse 3. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2023. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.