Linnuvaatleja määramisvõistlus 2023 - 6. vooru tulemused

01.08.2023

Linnuvaatleja 2023. aasta määramisvõistluse 6. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta kuuendas voorus kokku 158, kellest algajate küsimustele vastasid 123 ja edasijõudnute omadele 35. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 80 ja edasijõudnutest 12 osalejat.

Kuuenda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud raamatu “Eesti linnuvaatleja teejuht” võitis Henri Suurkaev, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Maie Teppo, Eesti Loodusmuuseumi pääsme Kristo Kruusman ja rasvatihase pesakasti Merike Naruski-Peterson.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 7. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 31. augustiks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Määramisvõistluse 7. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2023. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.