Linnuvaatleja määramisvõistlus 2024 - 2. vooru tulemused

01.04.2024

Linnuvaatleja 2024. aasta määramisvõistluse 2. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta teises voorus kokku 156, kellest algajate küsimustele vastasid 121 ja edasijõudnute omadele 35. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 64 ja edasijõudnutest 11 osalejat.

Teise vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud raamatu “Eesti linnuvaatleja teejuht” võitis Liina Vakrööm, rasvatihase pesakasti Ingrid Raadom, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Andra Indrikson ja Eesti Loodusmuuseumi pääsme Märt Lõhmus.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 3. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 30. aprilliks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Määramisvõitsluse 3. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2024. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Fotoakadeemia. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad määramisvõistlust Fotoakadeemia, ajakiri Eesti Loodus, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Photopoint, Estbirding ja Linnuvaatleja.