Linnuvaatleja soovitab: Vikerraadio raadioteatri lühiloengute sari “Laste ööülikool”

06.01.2021

Selle nädala igal argipäeva õhtul kell 18.45 kuuleb Vikerraadiost lühiloenguid sarjast „Laste ööülikool”. Raadioteatri lühiloengute sari “Laste ööülikool” on küll eelkõige lastele mõeldud minisari, kuid seda on huvitav ja hariv kuulata ka täiskasvanul. Loodusteemalised saated valmisid Rohelise kooli programmis osalenud õpilastelt ja õpetajatelt kogutud küsimuste abil.

Iga saade kestab ligikaudu veerand tundi ja loengupidajateks on asjatundjad-eksperdid – loomaökoloog Tuul Sepp, zooloog ja mereteadlane Randel Kreitsberg, arahnoloog Mart Meriste, füüsik Jaak Kikas ning lapsest saadik linnuhuviline Juku-Kalle Raid.

Esimesed kaks saadet teemadel „Kuidas tuli esimene loom?” ja „Kalade elu vee all ja maa peal” läksid eetrisse selle nädala esmaspäeval-teisipäeval ning neid saab järele kuulata saatesarja lehelt. Ees on ootamas veel kolm lühiloengut: lülijalgsetest, vikerkaarest ja muidugi lindudest.

„Laste ööülikool” on Vikerraadio eetris kell 18.45. Loe ka “Laste ööülikooli“ uued osad avavad loodusega seotud küsimusi ja “Laste ööülikooli” saatesarja salvestused Tartu loodusmajast 4.-7.01.2021. Varasemaid „Laste ööülikooli” saateid saab kuulata ERR-i arhiivist.

Linnuvaatleja