Loodusfestival algab linnulauluhommikuga Toomemäel

05.06.2023

Tänavu üheksandat korda toimuv ja aedade elurikkusele keskenduv Loodusfestival algab juba ülehomme! Tule ja kuula kolmapäeva varahommikul linnulaulu Toomemäel, neljapäeval aga meisterda oma koduaeda üles seadmiseks pesakast.

Linnulauluhommik Tartus Toomemäel algab kolmapäeval, 7. juunil kell 7 Inglisillal. Tunniajase jalutuskäigu jooksul vaadeldakse, kuulatakse ning õpitakse linde tundma ornitoloog Margus Otsa juhendamisel. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised – osavõtt on tasuta.

Pesakasti meisterdamine toimub neljapäeval, 8. juunil kell 18 Eesti Ornitoloogiaühingu aias (Veski 4). Seal juhendab Margus Ots pesakastide kokku klopsimist ja jagab ka nõuandeid pesakasti hooldamisest, ornitoloogiaühingu töötajad aga tutvustavad suvist aialinnupäevikut. Valminud pesakasti saavad meisterdajad koju kaasa võtta ja oma aeda üles panna. Pesakastide meisterdamisest on samuti osavõtt tasuta, kuid kuna pesakastikomplektide arv on piiratud, tuleb eelnevalt registreeruda Fientas.

Linnulauluhommikut ja pesakastide meisterdamist korraldab Eesti Ornitoloogiaühing koos Linnuvaatlejaga. Üritused kuuluvad Loodusfestivali programmi, mis toimub tänavu 7.–11. juunini mitmel pool Eestis ning mille teemaks on aedade elurikkus. Vaata kava loodusfestival.ee.

Loodusfestivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi.

Ürituste jooksev teave Facebookis:
linnulauluhommik Toomemäel – www.facebook.com/events/1247201175911482,
pesakastide meisterdamine – www.facebook.com/events/917390229560919.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139
www.eoy.ee
www.loodusfestival.ee