Loodusfestival inspireerib linnas loodust väärtustama

05.06.2017

7.-10. juunini toimub Tartu loodusfestival, mis väärtustab linna kui loodussõbralikku elukeskkonda. Nelja päeva jooksul toimuvad üle linna loodusretked, õpitoad ja kohtumisõhtud. Esimest korda on festivalil ka kultuuriprogramm, mille raames saab vaadata kuut eriilmelist loodusfilmi ning nautida kontserti botaanikaaias.

Peakorraldaja Karin Pai sõnul on loodusfestival sõnumiga üritus, mis püüab inspireerida inimesi linnaloodust väärtustama ning märkama, kes on meie looduslikud naabrid. “Kuigi esmapilgul ei pruugi linnas elavate liikide rohkus silma jääda, võib loodust kohata väga kummalistes kohtades”, kommenteerib Pai. Festivali üritused on ühtaegu nii meelelahutuslikud kui harivad, andes ka praktilisi oskusi, kuidas linnas enda ümber mõnusam ja loomulikum elukeskkond luua.

7. juunil oodatakse huvilisi Linnalooduse päevale Tartu kesklinna parki, kus alates kella 14 saab meisterdada rippaedasid ja lindude pesakaste, teha akrojoogat, uurida loomi kivi sees, nautida teadusteatrit, osaleda maastikumängul või panna oma käteosavus proovile. Kohal on loodus- ja keskkonnaspetsialistid, kes jagavad infot ning näpunäiteid, kuidas linnaloodust hoida ja rikastada. Kuulutatakse välja ka fotokonkursi ”Metsik linn” võitjad.

8. juunil valgub festival üle linna. Raja pargis vaadeldakse linde, Sisevete Saatkonnas Emajõe asukaid, Raadil toimuvad talgud ning Supilinnas tutvustatakse permakultuuripeenart. Õhtul toimub rattaretk linnamõisate parkidesse, looduslodja nahkhiireretk ning TajuRuum kutsub klapid peas linna peale uitama.

9. juunil on põhjust sammud seada Tartu loodusmaja parki, kus loetakse puu aastarõngaid, räägitakse vihmapeenrast ning saab proovida joogatantsu. Tegevusi jätkub aga ka Supilinna ja Emajõe Aeda. Kell 20.00 saadab loodusfestivalile tervituse Seto Folk kutsudes botaanikaaeda esinema Walesi-Eesti duo SILD.

10. juuni on BioBlitzi päev, mille raames loendatakse Emajõe ääres ja Toomemäel päeva jooksul looma-, taime- ja seeneliike. Lisaks saab Aleksandri Avatud Aias ehitada välikööki, Spark Makerlabi abil lennutada taevasse ökoraketi ning teha jalgsiretke Tartu geoloogilisse minevikku.

Festivali filmiprogrammis on kuus eriilmelist loodusfilm, mis jutustavad inimese ja looduse seostest ning vastuoludest. Igale filmile järgneb spetsialisti kommentaar.

Tartu loodusfestivali korraldavad Eesti loodus- ja keskkonnaorganisatsioonid ning asutused Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia eestvedamisel. Festivali toetab Tartu linn.

Vaata Tartu loodusfestivali kava www.loodusfestival.ee
Loodusfestival Facebookis www.facebook.com/tartuloodusfestival

Info: Karin Pai, festivali peakorraldaja, 512 2665, karin.pai/at/gmail.com