Looduskaamerad toovad looduse tuppa

15.03.2020

Alates 2007. aastast on Looduskalender vahendanud veebikaamera abil otsepilti mitme Eestis tegutseva looma- ja linnuliigi tegemistest ning nii Eestis kui ka kogu maailmas on looduskaamerate jälgijaskond olnud märkimisväärselt suur. Praegu on huvilistel võimalus kaamera kaudu vaadelda nelja linnu- ja looma tegemisi.

Talilinnukaamera vaateväljas toimetavad Eestis talvitavad linnud juba neljateistkümnendat hooaega. Kui varasemalt asus toidumajakaamera Otepääl, siis alates sellest hooajast on kaamera Lõuna-Eestis asuva Kooraste järve kaldal.

Soomaal asuv kaljukotka pesakaamera on alal, kus kaljukotkaste pesitsemine on teada vähemalt 20. sajandi teisest poolest. Veebikaameras nähtavat pesa on kotkad kasutanud alates 2011. aastast.

Hallhüljeste seirekaamera asub Vilsandi rahvuspargis ning just praegu saab valgel ajal (pimedal ajal ülekannet ei toimu) hakata jälgima hallhüljeste poegimist.

Kõige hiljutisem, veebruaris tööd alustanud nahkhiirekaamera asub Piusa koobastes ning hetkel on see suunatud tihedasti teineteise kõrval rippuvatele tiigilendlastele. Videoülekandest kuuleb ka nahkhiiredetektori abil kuuldavaks tehtud ultrahelisid.

Linnuvaatleja