Looduskaitsekuu kutsub oluliseks pidama elurikast keskkonda ja tundma Eesti loodust

11.05.2020

Juba 40 aastat tähistatakse Eestis looduskaitsekuud, mis kutsub tähelepanu pöörama Eesti loodusele. Just looduskaitsekuul, mis algab mai teisest pühapäevast ja kestab juunikuu alguseni, on õige aeg mõelda, mida saab igaüks elurikkuse hoidmiseks ning toetamiseks teha.

Sel aastal kutsub Keskkonnaamet märkama, tundma õppima ja hoidma erinevaid liike enda ümber tunnuslausega „Hoia, mida armastad!“. On oluline pidada meeles, et Eesti loodus on meie kõigi hoida ning iga vabatahtlik ja teadlik tegu, mis aitab kaasa liikide ning nende elupaikade säilimisele kas koduaias, -külas või -linnas, on oluline.

Looduskaitsekuu pakub alati ka põnevaid ja harivaid tegevusi. Kuigi Keskkonnaameti traditsioonilised matkad toimuvad sel aastal augusti keskpaigas, tuleks silm peal hoida pidevalt täieneval Tule osalema lehel ning jälgida uudiseid Keskkonnaameti Facebooki lehel! Tore on, et sel aastal saad elurikkuse hoidmisest teavitada naabritki: näiteks printida välja silt „Hoian siin elurikkust!“ ja torgata see oma aias muru sisse. Sildid saad alla laadida siit ja siit.

Täpsemalt saab looduskaitsekuust lugeda siit.

Kui loodussõbralik on sind ümbritsev maastik ning mida saad ümbruskonna elurikkuse heaks teha, saad teada ka Tartu Ülikooli teadlaste loodud Rohemeetrilt.

Linnuvaatleja