Looduskirjelduste seminarisari: kalad ja linnud

18.09.2017

Eesti Kirjanduse Selts ja Tartu Loodusmaja kutsuvad osalema looduskirjelduse seminarides, mille käigus saab tutvuda erinevate tuntud ja tundmatute looduskirjandus- ning loodust kirjeldavate tekstidega, kohtuda erinevate valdkondade spetsialistidega, et küsida keelel tulitavaid küsimusi, ja avaldada nii kirjandusest kui ka loodusest oma arvamust. Millised kalad ja linnud esinevad tekstides enim? Kas need loomad on tekstis vaid taustal või on neil ehk olulisem roll täita? Kas ilukirjanduse kasutusvõimalusi saaks laiendada?

Seminarides käsitletakse linnalooduse teemat, loetakse proosat nii maailma ja Eesti kirjandusest kui ka luulet. Käsitlemisse tulevad näiteks Tomas Bannerhedi „Kaarnad“, Olavi Ruitlase „Vee peal“, Karl Eerme „Õngelatiga mööda Võrumaad“, Ernest Hemingway „Vanamees ja meri“, Jüri Piigi “Matsalu roostikus”, Peep Ilmeti “Matsalu mailt”, Peep Veedla “Pöialpoiss – Made in Louxembourg”, aga ka Nikolai Baturini romaan „Delfiinide tee“ ja seal esinevad kummalised amfiibolendid.

Esimese, 20. septembril toimuva seminari teemaks on mütoloogia ja usundid; vaadeldakse, milliseid kalu ja linde leidub eepostes, pühakirjas, müütides.

Seminare juhib Kaisa Maria Ling.

Lisainfo: kaisamaria.de.la@gmail.com

Korraldajad: Eesti Kirjanduse Selts ja Tartu Loodusmaja.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tartu linn.