Juunikuine loodusvaatluste maraton pakub võimaluse osaleda eluslooduse andmete kogumises

20.05.2019

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Looduseuurijate Selts, Keskkonnaamet ja Linnuvaatleja kutsuvad kaasa lööma üle-eestilisel loodusvaatluste maratonil.

Loodusvaatluste maratoni korraldajad ootavad osalema sõprus- ja meeskondi, peresid, kogenud loodusvaatlejaid ja harrastajaid ning keskkonna- ja loodushuvilisi. Ürituse eesmärgiks on vaatlemise abil õpetada tundma Eesti looduses esinevaid liike ja juhtida tähelepanu meid iga päev ümbritsevale elurikkusele. Kuna kõik kinnitatud vaatlused kajastuvad Eesti elusloodust koondavas portaalis Elurikkus, on maratonil osalemisega võimalus anda oma panus Eesti eluslooduse andmete täiendamisse.

foto: Märt Kose

Eelmisel, 2018. aastal kokku 2300 registreeritud vaatlusega ning Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise auhinnaga tunnustatud loodusvaatluste maraton toimub 14. juuni südapäevast kuni 15. juuni südapäevani erinevates registreeritud vaatluspunktides üle Eesti.

Sel korral saab maratoni kulgu jälgida ka Linnuvaatleja kodulehel oleva blogi kaudu, kuhu Tartumaal asuvasse vaatluspunkti kogunenud loodus- ja harrastusteadlased maratoni käigust ning vaatlustest lühiteateid postitavad. Postituste ja maratoni täpsem ajakava Linnuvaatleja maratonipunktis saab teatavaks juuni alguses.

Loodusvaatluste maraton kuulub Loodusfestival 2019 programmi. Täpsemalt saab ürituse kohta lugeda siit, olulist teavet maratoni kohta leiab ka siit.

Sigrid Ots
linnuvaatleja.ee