Kui liigirikas on Sinu kodu ümbrus? Osale loodusvaatuste maratonil ja saa teada

21.05.2020

6. juuni südapäevast kuni 7. juuni südapäevani toimuval üle-eestilisel loodusvaatluste maratonil osalemiseks saab vaatlusala kirja panna vaid veel mõned päevad – kuni 24. maini. Tasub kiirustada, sest juba kolmandat aastat toimuv ettevõtmine saab seekord toimuda just igaühe enda koduümbruses ning annab hea võimaluse teada saada, kui liigirikas on Sind ümbritsev loodus.

Kui vaatlusala on registreeritud, soovitab Linnuvaatleja uurida, kui loodussõbralik on maastik, mis vaatlusala ümbritsev. Selleks on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi teadlased professor Meelis Pärtel ja vanemteadur Aveliina Helm loonud Rohemeetri, millega saab mõõta Eesti maapiirkondade ja linnamaastike tuge sealsele elurikkusele.

Kes veel ei ole kindel, kas loodusvaatluste maratonil osaleda tasub, kuidas vaatlusaladel tööd korraldada, vaatlusi teha ja jagada, saab kindlust maratoni vastutava korraldaja Veljo Runneli õppevideost:

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldatava loodusvaatluste maratoni kaaskorraldaja on Linnuvaatleja. Maratoni kodulehe ja alade registreerimise leiab siit.

Linnuvaatleja