Loodusvaatluste maratoni avalike vaatlusalade korraldamise toetust saab taotleda 10. maini

09.05.2022

Loodusfestivali raames aset leidev Loodusvaatluste maraton on viiendat aastat toimuv harrastusteaduse sündmus, mis kasutab rahvusvaheliselt tuntud vaatlusformaati BioBlitz. BioBlitzi käigus tuvastatakse kindlal alal kindla ajavahemiku jooksul (tavaliselt 24 tundi) nii palju eluslooduse liike, kui võimalik. Seda tehakse teadlaste ja loodushuviliste koostöös. Tänavu toimub maraton kõikjal üle Eesti 11.-12. juunil, vaatlusaladest saab teada anda 1. juunini.

Loodusvaatluste maratoni vaatlusala registreerimisel on võimalik taotleda ka toetust loodushariduslike sündmuste (vaatlusretkede, filmivaatamiste vm) korraldamiseks või vaatlusandmete kasutamiseks õpilastöö või populaarteadusliku artikli jaoks. Toetuse suurus on kuni 300 eurot.

Toetust on võimalik taotleda kuni 10. maini 2022, registreerides oma vaatlusala maratoni veebilehel. Taotlusvormis on võimalik täpsustada toetuse otstarvet ning kirjeldada taotleja varasemaid kogemusi looduse tutvustamisel ja loodushariduslike sündmuste korraldamisel. Toetuse määramisest või mittemääramisest teavitatakse taotlejaid hiljemalt 20. mail e-kirja teel.

Loodusvaatluste maratoni korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldajad on Linnuvaatleja ja mitmed loodusharidust edendavad asutused ning vabatahtlikud üle Eesti.

Lisateave:
Veljo Runnel
Loodusvaatluste maratoni korraldaja
Telefon: +3725206108
veljo.runnel@ut.ee

Lisainfo ja vaatlusaladega seotud küsimused:
Margit Hirv
vaatlusalade koordinaator
Telefon: +3725239736
margit.hirv@ut.ee