Loodusvaatluste maratoniks aitab valmistuda taimetundmise viktoriin

31.05.2022

Foto: Külli Kalamees-Pani (natmuseum.ut.ee)

Enne loodusvaatluste maratoni on hea võimalus eesti taimi meelde tuletada ja taimetundmist kontrollida Tartu Ülikooli loodusmuuseumi taimede veebiviktoriinil. Viktoriinis tuleb ära arvata erinevate elupaikade taimi: niidu-, luha-, metsa- ja pargitaimi, vastuse leidmisel tasub keskenduda kõikidele taime tunnustele: nii õitele, õisikutele, kroonlehtede kui ka lehtede värvile, kujule, arvule ja asetusele. Samuti on soovituslik tähelepanu pöörata viljadele ning kasvukoha omadustele.

Veebiviktoriinil võib kasutada ka abistavaid materjale. Kõikide viktoriinil kahes vanusegrupis (kuni 18-aastased ning täiskasvanud) osalenute vahel loosib loodusmuuseum välja auhinnad.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi taimede veebiviktoriini saab lahendada 25. maist kuni 10. juunini siin.

Loodusvaatluste maraton toimub 11.-12. juunil üle Eesti. Maratoni peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja Linnuvaatleja. Loodusvaatluste maraton on osa kaheksandat aastat toimuva Loodusfestivali programmist ning kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Linnaloodusfestival: „Loodus loob“.

Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
natmuseum.ut.ee

Linnuvaatleja