Loodusvaatluste maratoniks valmistumisel on abiks näpunäited veebiseminarilt

24.04.2021

12.-13. juunil toimuvaks loodusvaatluste maratoniks tasub hakata valmistuma juba nüüd, mil loodus on tärkamas ning loodusvaatlustega alustamiseks või olemasolevate oskuste lihvimiseks parim aeg. Heaks abiks nii kogenud loodusvaatlejale kui ka alustavale huvilisele on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ning Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi, Keskkonnaagentuuri ja Eesti Terioloogia Seltsi veebiseminar „Igaühe loodusvaatlused”, millel nii tutvustatakse erinevaid võimalusi loodusvaatluste tegemiseks ja andmete jagamiseks kui antakse ka täpsemaid juhiseid erinevate liigirühmade vaatlemiseks. Veebiseminari kava näeb siit ning järele vaatamise võimalus on Youtube’is.

Loodusvaatluste maraton toimub sel aastal 12.-13. juunil ning on osa 7.-13. juunini toimuvast Loodusfestivalist. Loodusvaatluste maratonil osalemiseks on vajalik registreerida ka vaatlusala ja seda saab teha kuni 4. juunini.

Ka Linnuvaatleja osales kahel eelmisel aastal maratonil oma alaga. Maratoni käigus peetud blogisid saab lugeda siit ja siit.

Linnuvaatleja