Loodusvaatluste maratonil osalejale on abiks juunikuu Eesti Loodus

09.06.2019

Ajakirja Eesti Loodus juunikuu number kutsub loodust vaatlema ning on vajalik lugemine 14.–15. juunil üle Eesti toimuva looduvaatluste maratonist osavõtjatele.

Muuhulgas saab Eesti Looduse värskest numbrist nõu, milliseid määrajaid ja teatmikke loodusvaatlustel kasutada. Loodusvaatluste maratoni Linnuvaatleja vaatluspunkti osalejatest arutleb Veljo Runnel, kas looduse vaatlemine on harrastus või teadus ning Villu Soon tutvustab Eesti mesilasi. Samuti on ajakirjas põhjalik ülevaade teiste maade loodusvaatlusportaalidest.

foto: Märt Kose

14. juuni südapäeval alguse saava ning 24 tundi kestvat üle-eestilist Loodusvaatluste maratoni korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Looduseuurijate Selts, Keskkonnaamet ja Linnuvaatleja. Loodusvaatluste maraton kuulub Loodusfestival 2019 programmi. Täpsemalt saab ürituse kohta lugeda siit, olulist teavet maratoni kohta leiab ka siit.

Sel aastal saab maratoni kulgu jälgida ka Linnuvaatleja kodulehel oleva blogi kaudu, kuhu Tartumaal asuvasse vaatluspunkti kogunenud loodus- ja harrastusteadlased maratoni käigust ning ööpäeva jooksul vaatlustest lühiteateid postitavad.

Sigrid Ots
linnuvaatleja.ee