Mitu head põhjust loodusvaatluste maratonil osalemiseks

02.06.2021

Loodusvaatluste maraton tuleb kindlal sammul järjest lähemale. Juba järgmisel laupäeval kell 12 saab kirja panna esimesed vaadeldud liigid. Kui Sa veel ei ole otsustanud, kas loodusvaatluste maratonil osaleda, siis palun loe läbi alljärgnev.

- – -

  • Kui korraldad loodusvaatluste maratoni enda koduümbruses, saad uusi teadmisi enda lähedal elavate liikide kohta ja oskad nendega oma koduümbruses ka palju enam arvestada.
  • Kui oled enne vaatlema asumist oma vaatlusala ka Rohemeetriga ära mõõtnud, saad teada, kui loodussõbralik on Sind ümbritsev maastik ja kui palju liike seal maratoni ajal kohata võiks.
  • Liikide määramisel ei jää Sa hätta – alati on abiks elurikkuse liigieksperdid, kes vajadusel tehtud fotolt pisut hiljem liigi määravad.
  • Sul on erakordne võimalus osaleda teadusetegemisel. Loodusvaatluste maratonil tehtud vaatlustest koguneb suur hulk kontrollitud andmeid, mida teadlased saavad kasutada teadustöös.
  • Iga vaatlusega panustad nii meie oma Eesti kui ka rahvusvaheliste andmekogude täiendamisse. Andmete põhjal aga sünnivad keskkonnaotsused, mis mõjutavad meid nii praegu kui ka tulevikus.
  • Värskes õhus liikumine on nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele hea ja samuti COVID-19 võtmes turvaline.
  • Lapsed saavad loodusvaatluste maratonil osalemisest hindamatu elamuse. Mine tea, ehk sirgub just selle ürituse tõttu mõnest poisist-tüdrukust tulevane loodusteadlane.

- – -

Kas jõudsid otsusele? Kui jah, siis oma vaatlusala saad kirja panna 4. juunini. Vaatlusalade registreerimise leiad https://elurikkus.ee/lvm/registreeritud-vaatlusalad, kõik vaatlusalad leiad https://elurikkus.ee/lvm/2021. Maratonil saab osaleda ka mõnel avalikul vaatlusalal vaatlusi tehes.

Loodusvaatluste maraton, mille peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning kaaskorraldaja Linnuvaatleja ja mitmed loodusharidust edendavad asutused ning vabatahtlikud üle Eesti, toimub 12.–13. juunil 2021. Üritus on osa seitsmendast, sel aastal 7.–13. juunil toimuvast Loodusfestivalist.

Lisateave:
Veljo Runnel
Loodusvaatluste maratoni korraldaja
veljo.runnel@ut.ee
520 6108

Loodusvaatlejad RMK Pähni looduskeskuse vaatlusalal 2020. aasta maratonil. / Foto: Veljo Runnel