Nädalavahetusel vallutab Eesti loodusvaatluste maraton

05.06.2020

Juba homme, 6. juuni keskpäeval saab alguse üle-eestiline Loodusvaatluste maraton. Pühapäeva keskpäevani toimuv harrastusteaduse üritus kutsub inimesi eelnevalt registreeritud aladel loodusvaatlusi tegema ja vaatlustest teada andma. Lisaks on kõigile huvilistele avatud 26 vaatlusala üle Eesti, kuhu võib pere või sõpradega külla minna. Ülejäänud 15 vaatlusala – nagu ka Linnuvaatleja meeskonna vaatluspunkt Vastseliinas – asub eramaal.

Nii laupäeval kui ka pühapäeval on võimalik osaleda kogenud loodustundjate ja ekspertide juhendavatel retkedel ning saada tuttavamaks taimede, lindude, putukate ja paljude teiste eluvormidega. Vaatlusretked toimuvad näiteks Tallinnas, Tartus, Sagadis, Kuusikul, Pähnis ja Soomaal ning täpsema programmi leiab siit.

Kes loodusvaatluste maratoni tegevustes kaasa lüüa ei saa, saab maratoni kulgu jälgida ka portaali Linnuvaatleja blogipostituste kaudu.

Vaatlusmaratoni peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum, kaaskorraldaja portaal Linnuvaatleja. Loodusvaatluste maraton kuulub Loodusfestivali kavasse, mille põhiprogramm toimub sel aastal augustis.

Lisateave:
Veljo Runnel
Loodusvaatluste maratoni korraldaja
veljo.runnel@ut.ee
520 6108

Linnuvaatleja