Mis saab pessa jäänud rasvatihase poegadest?

15.07.2017

Rasvatihase kaameraga pesast lahkusid täna hommikul kuus suuremat poega, kellest vanimad olid 20-päevased. Kaks väiksemat, teistest 3-4 päeva nooremat poega jäid aga pessa. Mis saab edasi pessa jäänud poegadest?

Kell 10.40 oli kaks poega veel pesas

Kommenteerib Tartu ülikooli linnuökoloogia teadur Marko Mägi:

”Kõik rasvatihase pojad ei pruugi alati lahkuda pesast samal päeval, eriti, kui pesas on erinevas vanuses poegi. Väiksemate ja vähem arenenud sulestikuga poegade lennuvõimestumine võib võtta pesakonnakaaslastest päev või paar kauem. Väiksemad pojad lennuvõimestuvad vaid juhul, kui vanalinnud neid edasi toidavad.

Ka esimestel pesast väljas veedetud päevadel on pojad vanalindude hoole all ja nõuavad neilt süüa – täieliku iseseisvumiseni võib kuluda veel nädal. Kui pessa maha jäänud pojad ei saa sel ajal piisavalt vanalindude tähelepanu, ei pruugi nad lennuvõimestuda.“

Loe ka:
Otsepilt: kaameraga rasvatihase pesas kooruvad just praegu pojad
Kas rasvatihase kaameraga pesas võib näha märke “maitsva poja” hüpoteesist?

Rasvatihase pesakaamera otsepilti edastab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Looduskalendriga, ülekannet võimaldavad EENet ja Tele2, foorumit peab Looduskalender. Pesapakus oleva pesa uudiseid kajastab Linnuvaatleja. Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Margus Ots
info/at/linnuvaatleja.ee