Nädalavahetusel toimuvad rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

03.10.2019

Linnuvaatlejad Põõsaspea neemel. / foto: Margus Ellermaa

Eesootaval nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril toimub üleeuroopaline linnuvaatlusüritus EuroBirdwatch. Eestis korraldab rahvusvahelist linnuvaatlusüritust Eesti Ornitoloogiaühing, kes kutsub kõiki huvilisi kahel päeval üksi või koos sõpradega õue linde vaatlema ning rännet jälgima.

Iga soovija võib linde vaadelda oma koduaias, pikemal retkel või avalikul lindude vaatlemise üritusel – tuleb vaid üles märkida nähtud ja kuuldud liigid, iga liigi puhul isendite arv, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad. Andmed palub Eesti Ornitoloogiaühing sisestada esimesel võimalusel andmehalduse keskkonda PlutoF või kasutada vaatluste sisestamisel rakendust Legulus. Kõikide vaatlejate sisestatud andmed jõuavad ka Eesti elurikkust koondavasse portaali eElurikkus.

Lindude vaatlemise ühisüritused toimuvad Põõsaspea neemel ja Pärnus. Laupäeval, 5. oktoobril saab terve päeva jooksul jälgida lindude rännet Põõsaspea neemel Läänemaal. Põõsaspeal juhendab huvilisi ornitoloog Margus Ellermaa, kelle sõnul on oodata kauride, laglede ja partide hoogsat rännet. Pühapäeval, 6. oktoobril kella 9.00–10.30 saab linde vaadelda Pärnu linnas Mai tornis ornitoloogi Eedi Lelovi juhendamisel. Osalemine on tasuta, kuid palume riietuda vastavalt ilmale, soovitame kaasa võtta binokli, märkmiku ja pliiatsi ning sooja joogi.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimuvad sel aastal 26. korda ning kaasa löövad huvilised 41 riigis. Vaatluspäevade eesmärk on kutsuda inimesi pöörama tähelepanu lindudele ja rände olulisusele.

EuroBirdwatchi peakorraldaja on BirdLife International, Eestis koordineerib linnuvaatluspäevi Eesti Ornitoloogiaühing.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy/at/eoy.ee
www.eoy.ee
www.eurobirdwatch.eu