Pesakasti aialinnule saad Linnuvaatlejalt

16.04.2021

Kui soovid, et Sinu aed oleks linnu- ja elurikas ning ootad kuldnokkade, tihaste, varblaste, kärbsenäppide, piiritajate või isegi väänkaela toimetamistest osa saamist, pane oma aeda üles mõni Linnuvaatleja pesakast. Kui aga soovid pesakasti üles panemisest rohkemgi rõõmu, siis Linnuvaatleja pesakastide valmistamise komplekti saad kokku klopsida koos laste, pere või sõpradega.

Pesakasti üles panna ei ole kunagi hilja – näiteks rasvatihane pesitseb suve jooksul sageli kaks ning põldvarblane isegi kolm korda. Must-kärbsenäpp ja piiritaja aga hakkavad pesitsema alles mais-juunis, seega aega neile pesakast valmis sättida on. Ka talvel on pesakastid asustatud – siis leiavad seal öömaja näiteks tihased või ka hiired.

Linnuvaatlejalt saab osta soodsaid ja linnusõbralikke pesakaste nii kuldnokale kui ka rasvatihasele, must-kärbsenäpile ja piiritajale. Pesakastide ja pesakastide valmistamise komplektide tüüpide, mõõtude ning hindade kohta saad uurida Linnuvaatleja kodulehelt (linnuvaatleja.ee/pesakastid). Ostusoovi korral kirjuta julgesti pesakastid@linnuvaatleja.ee.

Margus Ots

Kuldnokk / foto: Kadi Külm