Pesakastide hooldamise õppepäev Muhu Seikluspargis

29.06.2020

Et enne suve lõppu pesakastide hooldamise tarkus kõrva taha panna, korraldavad Muhu Seikluspark ja Linnuvaatleja pesakastide hooldamise õppepäeva. Üritus toimub neljapäeval, 2. juulil kell 15.00 Muhu Seikluspargi loodus- ja õpperajal. Ornitoloog Margus Ots räägib pesakastides elavatest lindudest, pesakastide hooldamisest ja osa võib saada ka veel pesas olevate linnupesakondade rõngastamisest.

Alates suve lõpust, kui lindude pesitsushooaeg on lõppenud, tuleb oma aeda või metsatukka paigutatud pesakastid üle vaadata. Pesakastide iga-aastane puhastamine on vajalik, kuna aja jooksul täitub pesakast vanade pesadega ning linnud pesakasti pesitsema enam ei mahu. Samuti on igal aastal vajalik parandada lagunenud või lõhki läinud pesakasti katused ja küljed.

Aprillis pesitsema asunud kuldnokk ja sinitihane munevad Eestis vaid ühe munakurna ja nende pojad on pesast juba lahkunud. Juuli alguses võib pesakastidest leida aga alles mais-juunis pesitsema asunud must-kärbsenäpi pesakondi, mune hauduvaid piiritajaid, aga ka teise kurna munenud rasvatihaseid või põldvarblasi.

Pesakastide hooldamise õppepäev on tasuta ning kuulub Muhu Seikluspargi sünnipäeva ürituste hulka.

Kõik huvilised on oodatud!

Must-kärbsenäpi peaaegu lennuvõimelised pojad pesakastis. Vana-Kuuste, Tartumaa 28.06.2017. / foto: Margus Ots

Linnuvaatleja