Rasvatihase elu-olu saab vaadata ka läbi veebikaamera

13.06.2017

Kehvemate suveilmadega, kui koduõue linnud vihmavarjus on, saab lindude tegemisi vaadata ka veebikaamerate vahendusel. Näiteks Läänemaal asuvast kaameraga pesapakust võib jälgida rasvatihasepaari pesaelu:

Otsepilti rasvatihase pesast saab jälgida ka mobiilist: Android | iOS

Selles pesas oli 11. juunil 3 muna ning 13. juunil 5 muna. Kuna rasvatihane muneb päevas ühe muna, siis sellesse pessa muneti esimene muna tõenäoliselt 9. juunil. Mitme munaga kurn lõpuks munetakse, selgub juba lähipäevil.

Tavaliselt on selleks ajaks kõige varem munema hakanud rasvatihastel esimese kurna pojad juba pesast lahkunud ning võib arvata, et tegemist on sama tihasepaari teise kurnaga. Kuid selle aasta külma maikuu tõttu asusid rasvatihased pesitsema tavapärasest hiljem ning paljud varased kurnad hukkusid – seepärast saame sellest kaameraga pesapakust jälgida pigem ebaõnnestunud esimese kurnaga tihasepaari järelkurna edenemist.

Rasvatihase pesakaamera otsepilti edastab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Looduskalendriga, ülekannet võimaldavad EENet ja Tele2, foorumit peab Looduskalender. Pesapakus oleva pesa uudiseid kajastab Linnuvaatleja.

Margus Ots
info/at/linnuvaatleja.ee