Reedest pühapäevani toimub üle Eesti suur aialinnuvaatlus

28.01.2022

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi reedest pühapäevani vaatlema ühe tunni jooksul oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemustest ühingule teada andma.

Reedest pühapäevani, 28.–30. jaanuarini toimuval talvisel aialinnuvaatlusel osalemine on jõukohane nii lastele kui täiskasvanutele ning pakub võimalust sisukalt õues aega veeta. Koduaias või lähedal asuvas pargis tuleb vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused tuleb sisestada hiljemalt 4. veebruariks elektroonilisse ankeeti lehel www.eoy.ee/talv või saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule.

„Osalemine on lihtne ja jõukohane igaühele ning annab hea võimaluse ja põhjuse toidumajas kostil olevaid sulelisi paremini tundma õppida,” julgustab talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule kõiki kaasa lööma. „Tegu ei ole võistlusega ja tulemused on ornitoloogidele väärtuslikud igal juhul: ka siis, kui vaatleja kõiki linde ära ei tundnud, kui linde oli vähe või neid polnud üldse.”

Kolmeteistkümnendat korda toimuv talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales enam kui 3000 inimest, kes vaatlesid üle 70 000 linnu 69 liigist. Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida oma kodukoha loodust ning aitab ornitoloogidel saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Lisateave:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv