Teoreetlise bioloogia kevadkool “Taasta/umise teooria” kutsub osa saama

10.04.2023

28.-30. aprillil toimub Kirna Õppekeskuses selle-aastane teoreetilise bioloogia kevadkool. Järjekorras juba 49. kevadkooli teemaks on „Taasta/umise teooria“.

Looduse taastamine ja taastumine on üks kõige ajakohasemaid teemasid, paljudest kriisidest räsitud inimkonna püsimajäämise üks võtmeküsimusi. Ent teisalt on see ka üleni ajatu teema – elusloodus on seisukorra, jõu- ja muude varude ennistamisega kõikvõimalikel eluslooduse organiseerituse tasanditel ning väga erinevatel aja- ja ruumiskaaladel tegelenud aastamiljardeid. Kas elulindi tagasikerimine nii ontogeneetiliselt kui ka fülogeneetiliselt, nii organismi sees kui ka tema ümber, nii isendite kui ka protsesside koha pealt on võimalik? Kas inimene on võimeline taastama või on taastumine vaid looduse enese kätes ja köitraagudes? Kas on üldse mõtet püüda taastada midagi juba kadunut või tasuks pigem luua võimalusi millegi uue ja parema tekkimiseks?

Ürituse kava leiab siit.

Selleks, et korraldajad teaksid Sind oodata, palun täida enne 15. aprilli allolev registreerumisvorm.

Teoreetilise bioloogia kevadkoole korraldab Eesti Loodusuurijate Seltsi teoreetilise bioloogia sektsioon, tänavuse aasta kaaskorraldajaks on Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm.

Näeme kevadkoolis!

Lisateave:
Lauri Laanisto
5563 6784
lauri.laanisto@ut.ee